1 Bře

Nejlepším handicapovaným sportovcem roku 2017 se stal tenista Jaroslav Smédek

V úterní podvečer proběhl v pražském Top hotelu Praha slavnostní večer u příležitosti Vyhlášení nejlepšího handicapového sportovce roku 2017. Celý večer byl zaznamenáván tradičním partnerem – Českou televizí a záznam vyhlášení bude vysílám dne 11.3.2018 ve 14:30 na kanále ČT Sport.

Rok 2017 byl rokem plným vrcholných soutěží a tak kandidátů na vítězství nebylo málo. Ze sportovních vrcholů jmenujme Letní deaflympiádu, MS v lyžování neslyšících, v paralympijských sportech MS v plavání, MS v lukostřelbě, MS v atletice a MS v dráhové cyklistice a řadu dalších.

Nejlepším handicapovaným sportovcem roku 2017 byl nakonec v anketě zvolen sluchově postižený teprve 15ti letý Jaroslav Šmédek, tenista, který vyhrál na letních deaflympijských hrách v Turecku zlatou medaili v tenise. O druhé místo se dělili Tereza Kmochová, sluchově postižená lyžařka a tělesně postižený plavec Arnošt Petráček. Oba v loňském roce vybojovali tituly Mistra světa ve svých sportech. Na třetí příčce skončila vítězka disku žen na letní deaflympiádě Lenka Matoušková.

Týmem roku se stal reprezentační tým sledge hokeje za úspěšnou kvalifikaci a postup na zimní paralympijské hry v PyeongChangu.

První příčku v kategorii Objev roku a Junior roku obsadil opět tenista Jaroslav Šmédek. V ženách se stala Objevem lyžařka Denisa Macurová a Juniorkou roku atletka Tereza Titěrová.

Do síně slávy byl uveden k naší radosti Libor Šnajdr, dlouholetý funkcionář sportu handicapovaných, tzv. Otec zakladatel a bývalý předseda ČATHS, který stojí za řadou počinů v oblasti českého paralympismu.

Trenérkou roku za ČATHS byla zvolena paní Jaroslava Passerová, trenérka USK Praha a také letošního několikanásobného medailisty z mistrovství světa v plavání Jana Povýšila.